Atrakcje w okolicy

Warto zobaczyć:

ATRAKCJE W MRĄGOWIE

 

Św. Lipka - Sanktuarium Maryjne

Obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. W bazylice możemy podziwiać barokowe organy z ruchomymi figurkami, wykonane w 1721 r. i posłuchać koncertów na nich wygrywanych.

http://www.swlipka.org.pl

Ferma Jeleniowatych

W Kosewie. Na terenie fermy można zobaczyć: jelenie szlachetne, daniele, muflony, sarny, koniki polskie, koniki Przewalskiego oraz egzotyczne jelenie milu.

http://www.kosewopan.pl

Leśniczówka Pranie - Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

W sezonie odbywają się tu spotkania poetycko-muzyczne z udziałem wybitnych polskich artystów.

http://www.lesniczowkapranie.art.pl

Klasztor Starowierców

W Wojnowie - zabytek kultury religijnej i obyczajowej położony w malowniczej krainie lasów i jezior.

 

Kętrzyn - Zamek Krzyżacki z drugiej połowy XIV wieku

Świetnie zachowany zamek, posiada bramę wjazdową i dziedziniec wewnętrzny. W zamku mieści się muzeum ze zbiorem obrazów, rzeźb i przedmiotów pochodzących z XV-XIXw. Na piętrze znajduje się wystawa poświęcona Wojciechowi Kętrzyńskiemu, patronowi miasta.

Gierłoż - Kwatera Hitlera "Wolffsschanze"

Na terenie kwatery powstałej w 1940-1944 roku wniesiono 80 budowli, w tym 50 bunkrów, które miały zapewnić bezpieczeństwo Hitlerowi. Kwatera udostępniona turystom przyciąga mrocznym klimatem oraz przestrogą zawartą w rozbitych budowlach.

http://www.wolfsschanze.pl

Twierdza Boyen w Giżycku

Wzniesiona w latach 1844-1856 jest doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Obecnie odbywa się tam wiele imprez np. największy w Europie, Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej "SZANTY W GIŻYCKU".

http://www.boyen.gizycko.pl

Rezerwat ornitologiczny na Jeziorze Łuknajno

Rezerwat włączony do międzynarodowej sieci rezerwatów biosfery UNESCO. Łuknajno jest największym skupiskiem łabędzia niemego w Polsce.

http://parkikrajobrazowewarmiimazur.pl

Szlak Rzeki Krutyni

Krutynia to szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Jest bardzo ciekawy i zróżnicowany, przebiega przez Puszczę Piską, a od Jez. Mokrego także przez Mazurski Park Krajobrazowy. W mazurskiej wiosce Krutyń, położonej w sercu Puszczy Piskiej, można przeżyć jedyne w swoim rodzaju spływy po rzece Krutyń kajakami oraz łodziami, których początek datuje się na okres międzywojenny.

Ośrodek Narciarski Góra Czterech Wiatrów

W Mrągowie oferuje atrakcje zarówno zimą, jak i latem!

http://www.gora4w.com.pl

Miasteczko westernowe Mrongoville

"Mrongoville" jest odwzorowaniem typowego miasteczka westernowego z Dzikiego Zachodu, z drugiej połowy XIX w. Odwiedzający znajdą w nim Saloon, Mexico Bar, Siedzibę Szeryfa, Więzienie, Ratusz, Stację kolejową, estrady i Wioskę Indiańską.

http://www.mrongoville.pl

 

Powrót